Siirry pääsisältöön

Lõuna-Eesti on tõeline puhkajate paradiis, pakkudes rikkalikku valikut erinevaid puhkemaju, mis sobivad nii suurematele gruppidele kui ka romantiliseks paarisreisiks. Siin võib leida midagi kõigile – olgu see siis luksuslik maamaja koos sauna ja kümblustünniga või lihtne ja hubane metsaäärne suvemaja. Puhkemajad pakuvad suurepärast võimalust eemal olla tavaelust ning nautida rahu ja looduse ilu.

Lõuna-Eesti on tuntud oma rikkaliku ajaloo, kultuuripärandi ja maalilist looduse poolest. Siit leiab nii metsikuid raba- ja järvepiirkondi kui ka idüllilisi maakülade ja väikelinnade võlu. Puhkemajad pakuvad suurepärase baasi nende aardete avastamiseks.

Vanaküla Lomatalo saunalla ja tynnyrisaunalla

 • Tutvustus: Avar puhkemaja looduskaunis kohas, ideaalne suurematele seltskondadele.
 • Hinnang: 8.6/10, põhinedes 73 arvustusel
 • Plussid: Suurepärane asukoht, avar ja puhas, hea sauna ja kümblustünniga.
 • Miinused: Mõned külastajad mainisid, et pildid ei tee majale õiglust.

Vaata lähemalt – Vanaküla Lomatalo saunalla ja tynnyrisaunalla

Cozy Little House Meex

 • Tutvustus: Väike ja hubane majake, mis pakub privaatset puhkust looduse rüpes.
 • Hinnang: 9.7/10, põhinedes 19 arvustusel
 • Plussid: Kõrgelt hinnatud intiimse atmosfääri ja mugavuste poolest.
 • Miinused: Piiratud ruum, mis võib olla kitsas suurematele gruppidele.

Lebola Puhkemaja

 • Tutvustus: Puhkemaja, mis pakub mugavusi ja tegevusi kogu perele.
 • Hinnang: 9.3/10, põhinedes 52 arvustusel
 • Plussid: Mitmekülgsed tegevused ja mugavused, hea asukoht.
 • Miinused: Mõned külastajad sooviksid rohkem privaatsust.

VäeVilla

 • Tutvustus: Luksuslik villa, mis pakub kõrgetasemelist majutust ja teenuseid.
 • Hinnang: 8.7/10, põhinedes 288 arvustusel
 • Plussid: Kõrgelt hinnatud mugavuste ja teeninduse poolest.
 • Miinused: Kõrgem hind võrreldes teiste majutuskohtadega.

Tindioru Valley Resort

 • Tutvustus: Eksklusiivne kuurort, mis pakub luksuslikku puhkust ja privaatsust.
 • Hinnang: 9.7/10, põhinedes 13 arvustusel
 • Plussid: Kõrgelt hinnatud asukoht, privaatsus ja luksuslikud mugavused.
 • Miinused: Kõrgem hind ja piiratud saadavus.

Puhkemaja rentimise ABC

Puhkemaja rentimine on üks lihtsamaid ja mugavamaid viise puhkuse veetmiseks. Erinevalt hotellitubadest pakuvad puhkemajad palju enam privaatsust, ruumi ja võimalusi ise toitu valmistada. Samuti on puhkemaju palju lihtsam leida kui hotelle, eriti kui soovitakse eemal olla suurtest keskustest.

Puhkemaja rentimise protsess on enamasti lihtne – tuleb leida sobiv pakkumine, kontrollida saadavust soovitud kuupäevadel, broneerida ja teha ettemaks. Paljud puhkemajad pakuvad ka lisateenuseid nagu koristamine, küttepuude toomine või sauna eelsoojendamine. Suurte gruppide puhul on eriti mugav, kui kogu majutus on korraldatud ühe katuse all.

Järveäärsete puhkemajade võlu

Lõuna-Eesti rohked järved pakuvad puhkajatele tõelist loodusläheduse elamust. Puhkemajad järvede ääres võimaldavad nautida veekogu vaateid, end vette jahutada ning tegeleda veeaktiivsustega nagu paadisõit, kalapüük või suplemine. Hommikune ärkamine ja õhtuune kuulamine järve ääres on tõeline looduse rahu kogemus.

Lisaks ilusale vaatele pakuvad järveäärsed puhkemajad ka muid eeliseid – saab kasutada oma paati või kanuud, nautida lõket ja grillimist ning lihtsalt olla eemal igapäevarutiiinist. Paljud neist majadest pakuvad ka sauna, mis lisab täiendavat lõõgastust.

Saunaga puhkemajad: lõõgastuse tipp

Sauna kuulub kindlasti Eesti kultuuripärandi juurde ning puhkemajad pakuvad võimalust seda traditsiooni nautida. Paljud Lõuna-Eesti puhkemajad on varustatud oma saunaga, mis võimaldab puhkajatel nautida selle rahustava ja puhastava mõju.

Saunaga puhkemajad on ideaalne valik neile, kes otsivad lõõgastavat ja taastuvat puhkust. Pärast saunaskäiku on tore suunduda külma vee äärde või kümblustünni, et keha ja vaim täielikult taastuks. Saunaõhtu võib olla ka suurepäraseks ühiseks tegevuseks perega või sõpradega, kus saab jagada lugusid ja nautida teineteise seltskonda.

Paljud saunaga puhkemajad asuvad ka kaunites looduskeskkondades, mis lisab omakorda lõõgastusele ja taastumisele. Vaade järvele või metsale aitab mõtetel rännata kaugemale igapäevastest muredest.

Kümblustünniga puhkemajad: luksuslik puhkus looduses

Luksuslik puhkus looduses on saadaval Lõuna-Eesti puhkemajades, kus pakutakse kümblustünni kasutamise võimalust. Värskes õhus soojaveelise tünni sees istumine on tõeline kehalist ja vaimset taastumist pakkuv kogemus.

Kümblustünnid pakuvad privaatsust ja eraldatust, võimaldades puhkajatel täielikult lõõgastuda ja nautida rahulikku olemist. Tihti asuvad need puhkemajad kaunite vaadete ja looduskeskkonna ääres, mis lisab elamuse täiendavat võlu.

Paljud kümblustünniga puhkemajad pakuvad ka teisi luksuslikke võimalusi nagu sauna, massaažiteenuseid või isegi oma siseujula. See teeb neist ideaalse valiku romantilisteks paarisreiside või eriliste tähtpäevade tähistamiseks.

Privaatne puhkemaja: ideaalne puhkepaik

Privaatsus ja eraldatus on puhkuse nautimise olulised komponendid ning Lõuna-Eesti puhkemajad pakuvad seda suurepäraselt. Privaatsed puhkemajad asuvad tihti eemal suurematest keskustest, pakkudes rahu ja vaikust, kus saab täielikult olla eemal igapäevastest kohustustest.

Privaatne puhkemaja on ideaalne valik neile, kes otsivad rahulikku ja stressi vaba puhkust. Siin saab nautida oma ruumi ja aega, teha ise toitu, tegeleda hobidega või lihtsalt olla. Privaatsus võimaldab ka rohkem kvaliteetaega veeta perekonna või sõpradega.

Paljud privaatsed puhkemajad asuvad samuti kaunis looduskeskkonnas, pakkudes võimalusi nagu metsas või järve ääres jalutamine, grillimisõhtud või lõkke tegemine. See aitab täielikult taastuda ja end uuendada.